Make-up
-
23 jan20:00TR8 William Boothlaan, RotterdamZaal
Lief, lief, lief / Schatje doe niet zo naïef / Al dat innerlijk vertoon / Interesseert me niet
De speelman met het gescheurde gezicht en zijn onnavolgbare band zijn terug. Met de Wim Sonneveldprijs 2014 op zak brengt Flip Noorman in zijn eerste échte avondvullende voorstelling een ode aan de leugen. Make-up. Wees welkom in een onweerstaanbaar grillige wereld waarin de mensen die deugen worden afgeschminkt. Tom Waits en Boudewijn de Groot staan hand in hand te kijken hoe piepend, krakend en met een duizelingwekkende performance energie de troon van de misleiding wordt opgetuigd.
Verover dus mijn hart / Met jouw Troyaanse paard / Als het masker geil genoeg is / Is het de afslachting waard
_____
Locatie
Zaal Ro Theater
William Boothlaan 8
3012 VJ Rotterdam
Via de plattegrond van Google Maps of 9292OV kun je je route bepalen.
_____
Flip Noorman in de pers
“Naast de nummers waarin hij als een houthakker met woeste bijlslagen een bos kapt, neemt hij soms ook gas terug en verandert dan in een mikadospeler.” (de Volkskrant)
"What just happened?... Flip Noorman happened!" (Het Parool)
"Flip Noorman deed het genre (kleinkunst) op zijn grondvesten schudden" (De Telegraaf)
"Flip Noorman is een ware aanwinst voor de kleinkunst" (NRC)
"Flip en de Noormannen. Wat een geweldenaars" (3voor12)
“Zelden zo'n complete kunstenaar ontdekt'........ 'Wat een supertalent” (OOR)
Flip Noorman (1988) is de speelman met het gescheurde gezicht. Het plotseling opkomen van de aandoening Bellse Parese zorgde ervoor dat zijn gezicht van het ene op het andere moment een tweedeling kende: de linkerkant was door een ontstoken zenuw tijdelijk verlamd geraakt en weigerde nog langer te doen wat van hem gevraagd werd, terwijl de rechterkant nog braaf in de pas liep. Twee helften, twee affecten en één album waarop allebei de kanten gehoord willen horen.
Op Flips debuutplaat Bellse Parese (Bastaard Platen, 2013) wordt de luisteraar met zijn neus op de feiten gedrukt: de geïnfecteerde schreeuwpoëet en de minnaar van het vrouwenhart zijn tot elkaar veroordeeld en niet van plan elkaar de ruimte te geven.
Met groot gevoel voor taal brengt Flip Noorman met zijn Bellse Parese een opvallend album dat meer is dan een verslag van een vervelende aandoening. Ook muzikaal zet Flip zichzelf pontificaal op de kaart. Als een ware slavendrijver jaagt Flip de luisteraar door zijn wereld waarin Boudewijn de Groot en Tom Waits een vreemd soort huwelijk aan zijn gegaan. Maar welke namen ook komen bovendrijven, tijdens het luisteren van Bellse Parese kan er geen twijfel over bestaan: dit is Flip Noorman en dit is zijn verhaal.
Team
Flip Noorman: Zang, gitaar, banjo, percussie, ketting in pan
Thierry Castel (o.a. Wouter Hamel): Toetsen, harmonium, percussie
Jorn Ten Hoopen (o.a. N'tjam Rosie, Tommy Moustache): Gitaren, percussie
Koen Schouten (o.a. ex Caro Emerald, The Jig): Saxofoons, klarinetten, Alfa Romeo uitlaat
Hassan Abudaldah (o.a. Fat Harry): Bas
Friso van Wijck: Drums