Operadagen 2015: : PARSIFAL, playingfields: Deel II - The Game
-
29 mei14:00 - 15:30Op locatie, RotterdamOp Locatie
-
29 mei19:00 - 20:30Op locatie, RotterdamOp Locatie
-
29 mei21:30 - 23:00Op locatie, RotterdamOp Locatie
-
30 mei14:00 - 15:30Op locatie, RotterdamOp Locatie
PARSIFAL, playingfields is een driejarig project van Operadagen Rotterdam, waarbij het podium en het script van deze voorstelling de stad Rotterdam zelf is. Het is een project “van en voor het volk”, een vermenging van alle kunstvormen en gecreëerd door denkers uit de kunst, de wetenschap en het bedrijfsleven, dat haar hoogtepunt tijdens Operadagen 2016 beleeft.
Dit jaar ontwikkelt Arlon Luijten, bedenker van dit project, een levensgroot spel, een real life game, waarin we de problemen van onze eigen samenleving te lijf gaan en op zoek gaan naar oplossingen. Deze ‘gameopera’ is een volstrekt nieuwe vorm van muziektheater waarin de rijke muzikale wereld van Wagner wordt gevierd en wordt opengebroken en vertaald naar het klankidioom van 2015. De acteurs en zangers van CLUB GEWALT Zorgden vorig jaar voor een knallend slotstuk van de voorstelling en verrassen dit jaar het publiek wederom als ware game hosts.
Let op: heeft u deel I gemist, dat geeft niks, de delen zijn los van elkaar te zien.
Operadagen op locatie:
De locatie ontdekken was onderdeel van the game. Na twee clues werd de locatie 'Shellgebouw' geraden en de winnaar bekend gemaakt op RTV Rijnmond. Luister hier het fragment terug
De twee clues waren: 'daar waar de Rotterdamse erectie zijn requiem zong, start de kanteling' & 'Het gouden oog boven in de toren kijkt uit over de stad en verlangt naar de toekomst.'
Vorm nu jouw PARSIFAL-team
Reserveer een game-table en betreed de playingfields! Neem je het op tegen teams van de gemeente, een concurrerend bedrijf, een schoolklas, een tafel operaliefhebbers, game-experts, een gentlemen’s club of een vriendenclub? Wie durft? Tafels zijn te reserveren via www.operadagenrotterdam.nl/parsifal.
Team
met o.a.: CLUB GEWALT, TU Delft, DRIFT (Erasmus Universiteit), Animated Youngsters, Rotterdamse acteurs en muzikanten | concept & regie: Arlon Luijten | compositie: Richard Wagner, Ben Lammerts van Bueren | dramaturgie: Cecile Brommer | vormgeving: Bart Visser | productie: Operadagen Rotterdam