Jazzy Nights

Ben van den Dungen
do 14 apr 22:00 - 00:30
  • 14 apr
    22:00 - 00:30
    TR25 Schouwburg, Rotterdam
    Hal
    Geweest

De Nederlandse top en aanstormend jazztalent 

In de serie Jazzy Nights maakt het publiek kennis met de absolute top van de Nederlandse jazz scène terwijl jong aanstormend jazz talent de kans krijgt om haar kunsten te vertonen. De avond zal worden geopend door een concert van een gevestigde naam uit de jazz wereld. Na afloop van dit concert zal er een jamsessie plaatsvinden waar aanstormend jazz talent de kans krijgt om het podium te betreden.

Voor de vierde editie zal het huis trio (bestaande uit Robert Koemans, Thomas Pol en Sander Smeets) aangevuld worden met trompettist Tom Ridderbeekx en saxofonist Yoran Aarssen om samen de begeleidingsband te vormen voor tenor zwaargewicht Ben van den Dungen.

Ben van den Dungen
In 1988 rondde Ben van Dungen zijn studie tenor- en sopraan saxofoon cum laude af aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Sinds 1983 is hij actief als jazz muzikant, maar zijn professionele carrière kwam in een stroomversnelling terecht toen hij de prestigieuze NOS Jazz Award won in 1985.

Als één van de meest veelzijdige muzikanten van het land speelde hij gedurende zijn carrière in bijna ieder genre. In 1983 kwam hij als vast lid bij de Latin-Jazz formatie Nueva Manteca. Met Nueva Manteca, die als band een grote naam heeft verworven in de Latin scène, toerde hij een groot gedeelte van de wereld over en speelde op hij talloze festivals. In 1984 begon hij samen met zijn goede vriend en collega Jarmo Hoogendijk het legendarische Van den Dungen/Hoogendijk Quintet. Het succesvolle kwintet bleek het begin van een langdurige samenwerking, waar onder ander de groep Brand New Orleans uit voortkwam. Met deze beide groepen toerden ze in de jaren 80 en 90 bijna constant door Nederland en de rest van Europa.

Door de jaren heen speelde Ben met onnoemelijk veel verschillende formaties ongeveer 5000 concerten in ongeveer 60 landen. Sinds 1990 is hij als hoofdvakdocent en ensemble docent verbonden aan de Jazz afdeling van het Conservatorium van Rotterdam. Hij heeft gastlessen gegeven in binnen- en buitenland.

Meer informatie vind je op de pagina van het Facebookevent.

Team

Deze avond wordt mede mogelijk gemaakt door Grolsch